Hlasujte pro vědce z UPCE: Soutěž Český Vševěd 2022

12. 4. 2022

Popularizační akce Noc vědců letos spustila jako svůj předvoj pátrání po Českém Vševědovi 2022. Najít nejlepšího popularizátora nebo popularizátorku české vědy se pokusí fanoušci vědy. Podpořit už teď můžete vědce Univerzity Pardubice.

Hlasujte na sociální síti Facebook v události Český Vševěd 2022. Z celkem 12 soutěžních kol po jednotlivých týdnech vzejdou finalisté, kteří se 13. září 2022 utkají v brněnském kině Scala. 

Do 17. dubna můžete hlasovat pro Ing. Petra Vnenka z Dopravní fakulty Jana Pernera, který  se svým videem plným informací o kolejnicích s tenzometrem bojuje o vaši přízeň. Níže přikládáme odkaz, kde můžete hlasovat pomocí lajků.

Hlasovat

V termínu od 27. června do 2. července pak budete moci na stejné Facebookové události hlasovat pro Jana Vlacha z Fakulty chemicko-technologické.

Soutěž má naladit návštěvníky Noci vědců 2022, která se už tradičně koná poslední zářijový pátek. Letos to bude 30. září 2022 a téma je Všemi smysly. Noc vědců chce bořit mýty o vědcích a vědkyních jako lidech zavřených v laboratořích a ukázat nejširší veřejnosti, že vědci jsou „obyčejní lidé“, kteří dělají práci přínosnou pro společnost, dokáží ji poutavě představit a pobavit.

Na Noc vědců se můžete letos těšit také na Univerzitě Pardubice. Zavede vás opět do kampusu univerzity a prostor Fakulty chemicko-technologické.