dsc_0842_192116.jpg

Published: 02.10.2022

Na celoevropskou akci Noc vědců na Univerzitě Pardubice dorazil rekordní počet návštěvníků. Tradiční akce v kampusu se letos zúčastnilo 2 000 lidí.

Molekulární gastronomie a pokusy přímo v chemických laboratořích, kreativní jedlé umění s restaurátory, zdravotnický test čichu a zraku v 3D brýlích. Program se nesl v souladu s letošním tématem Všemi smysly a bavil nejen rodiny s dětmi, ale i všechny nadšence vědy a zákonitostí přírody.

Atraktivní aktivity probíhaly v prostorách Fakulty chemicko-technologické a částečně na Dopravní fakultě Jana Pernera v podání popularizátorů vědy ze všech sedmi fakult univerzity. Zájemci se také dozvěděli, jak je to se smysly strojů nebo jaké je to být netopýrem.

Veřejnost měla možnost navštívit železniční dopravní sál, centrální dispečerské pracoviště nebo vědeckou show Michaela Londesborougha. Nechyběla ani soutěž o speciální ceny Noci vědců.

Děkujeme všem za návštěvu a těšíme se opět za rok touto dobou!

Zúčastnili jste se Noci vědců na UPCE? Dejte nám vědět, jak se vám líbil letošní program.

Statistiky Noci Vědců na UPCE

•  2 000 návštěvníků
  • 1200 indexů pro malé vědce
  • 15 kg snězeného fondánu
  • 20 l džusu = 500 disco drinků
  • 20 l kapalného dusíku
  • 16 kg suchého ledu
  • 200 kopečků zmrzliny
  • 250 vyrobených kaleidoskopů
  • 800 střel vystřelených ze vzdušného děla
  • 120 hořících rukou
  • 2 km naběhané na 20 m překážkové dráze

„Projekt SCIENCzEch 22-23 je přidruženou akcí MSCA a Evropské občanské iniciativy podpořené programem Marie Skłodowska Curie actions. Výzva: HORIZON-MSCA-2022-CITIZENS-01 (Marie Skłodowska-Curie actions European Researchers' Night 2022-2023).“

Akce byla podpořena z prostředků statutárního mšsta Pardubice a Pardubického kraje.