Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

default alt fr
1 000
publikací v nové knihovně
5
specializovaných ateliérů
4
bakalářské obory
2
navazující magisterské obory

Proč studovat u nás?


Zajímáte se o to, jak pečovat o památky? Fakulta restaurování Univerzity Pardubice vám poskytne vzdělání, které vám umožní vykonávat práci restaurátora a nabídne dostatek praktických zkušeností už během studia. V malých, úzce spolupracujících týmech se naučíte moderní restaurátorské postupy a přístupy.

Čtyři restaurátorské obory

Sídlíme na malebném zámeckém návrší v Litomyšli. Inspiraci sbíráme v krásném  historickém prostředí, restaurátorskou práci však vykonáváme v nejmoderněji vybavených 4 specializovaných ateliérech.

Kontakty po celé Evropě

Díky kontaktům našich pedagogů jsme navázali kontakty s mnoha zahraničními institucemi. Naši studenti pravidelně vyjíždí na stáže do celé Evropy a úzkou spolupráci jsme navázali třeba i s univerzitou v Mexiku.

Prestižní mezinárodní projekty

Za naši krátkou historii jsme si stihli vybudovat renomé i v zahraničí. Pravidelně vyjíždíme za projekty do celé Evropy a úzkou spolupráci jsme navázali třeba s univerzitou v Mexiku.

Kulturní a společenský život

Ač malé, přesto velmi kulturní město Litomyšl, stejně jako i samotná Fakulta restaurování pořádají každoročně mnoho zajímavých výstav, hudebních a divadelních představení, sportovní soutěže a další zajímavé studentské akce.

Co o nás říkají

Fakulta restaurování disponuje širokou škálou moderního zařízení, které se uplatňuje v současnosném restaurování a nebojí se zkoumat neprobádaná témata. Prostředí je přátelské a pedagogové jsou odboníci na svém místě, ochotní vždy se vším pomoci. Navíc je škola umístěna v krásném prostředí historického centra Litomyšle, takže není nouze o všestranné kulturní zážitky.
Radka Zůfalá
studentka
radak_zufala_stag.jpg
Fakulta reštaurovania Univerzity Pardubice poskytuje, jak prijemné zázemie, tak ideálne podmienky pre štúdium a rozvoj v študijnom odbore. Veľmi oceňujem odbornú profesionalitu pedagógov a ich priateľský prístup.
Peter Majoroš
student
petr_majoros_stag.jpg
Na naší fakultě oceňuji především to, že obecně známé principy, jako je individuální přístup ke studentům, obsah výuky korespondující s aktuálním oborovým poznáním a systematická praxe v oboru propojená s teoretickým studiem, jsou zde každodenní skutečností.
Zuzana Auská
studentka
zuzana_auska_stag.jpg