Oslava 15 let Fakulty restaurování – křest knihy Výtvarná anatomie
Litomyšl, Fakulta restaurování kontakt

Během uplynulých 27 let prošla škola restaurování v Litomyšli několika transformacemi. Jedním ze zásadních momentů bylo připojení tehdejšího Institutu restaurování a konzervačních technik Litomyšl (IRKT) o.p.s. k Univerzitě Pardubice jako samostatné Fakulty restaurování. V roce 2020 si připomínáme již 15 let její existence.

U této příležitosti vydala Univerzita Pardubice knihu Výtvarná anatomie, jejímž autorem je Radek Petříček. Ten je s „restaurátorkou“ v Litomyšli spjat od roku 1997. Dlouholeté studium lidského těla a zpracování disertační práce nakonec vyústilo i k vydání knihy Výtvarná anatomie. O této knize se mluví jako o zásadní oborové příručce, která přináší základy znalosti lidského těla v přehledné a logicky na sebe navazující skladbě.

Je pro mě velikým potěšením, že  se nám k oslavám našeho malého jubilea podařilo vydat tuto knihu pod hlavičkou Univerzity Pardubice.

Samotný křest a autogramiáda knihy doprovozené přednáškou Radka Petříčka proběhly v úterý 23. 6. v 18:00 na Fakultě restaurování v Litomyšli.

Knihu je možné si zakoupit v e-shopu Univerzity Pardubice https://eshop.upce.cz/publikace/9006200/vytvarna-anatomie