Příliv 2022 - start semestru

Uložit do kalendáře 21-09-2022 14:00 21-09-2022 21:45 Czech republic/Europe Příliv 2022 - start semestru *For ENGLISH scroll down* Zveme vás na pořádnou oslavu začátku nového semestru - Příliv 2022! Čeká vás hromada zábavy a hudby, to ale není vše. Dozvíte se také, jak to na univerzitě chodí, do jakých spolků se můžete... kampus UPCE - prostranství u budovy Fakulty chemicko - technologické
21. 09. 2022 kampus UPCE - prostranství u budovy Fakulty chemicko - technologické
Příliv 2022 - start semestru

*For ENGLISH scroll down*

Zveme vás na pořádnou oslavu začátku nového semestru - Příliv 2022!

Čeká vás hromada zábavy a hudby, to ale není vše. Dozvíte se také, jak to na univerzitě chodí, do jakých spolků se můžete přidat nebo z jakých zemí přijeli Erasmáci a kam můžete vyjet vy. Zjistíte užitečné informace, které se vám do začátku budou hodit, abyste brzy neskončili mimo palubu. Také určitě poznáte hromadu nových super lidí, kteří vám hodí záchranné lano, kdyby váš člun šel ke dnu. 

Hoďte na sebe nějaké proužky, plachetnice, kruhy, zkrátka námořnické oblečení, přidej se k nám a poplav na vlně s UPCE. První stovku studentů v námořnickém přivítá na čepu univerzitní cider zdarma.

Program koncertů hlavní stage:

14.00-15.00 Terez Wrau

15.00- oficiální zahájení akce 

15:30-16.30 The Excited 

16.40 Společená fotka všech v námořnickém oblečení

17.00-18.00 Kevin 

18.30-19.30 November 2nd 

20.15 -21.45 Vypsaná fixa 

 

Doprovodné aktivity

 • ​15.30 jóga - terasa za univerzitní knihovnou
 • 14.00 - 19.00 workshop na výrobu univerzitních placek
 • 14.00 - 19.00 sportovní aktivity- souboj veslařských trenažérů, fotbálek a další
 • 14.00 - 22.00 international picnic - poznej se s našimi Erasmus studenty, ochutnej dobroty z celého světa, zjisti, jak snadné je vyjet na ERASMUS
 • 14.00 - 19.00 info stánek města Pardubice, kde zjistíte, co v Pardubicích nevynechat
 • univerzitní cider, káva z pardubické pražírny a dobroty z food trucků
 • merche z univerzitního UNIZBOŽÍ - designové mikiny, fakultní trika a další nezbytnosti

Celou akci moderuje Pája Cejnar.

  Akce se uskuteční mezi univerzitní knihovnou a budovou Fakulta chemicko-technologická ZDE

  VSTUP ZDARMA

  Akce je určena pouze pro studenty a zaměstnance Univerzity Pardubice. Akce není vhodná pro děti. Děkujeme za pochopení! 

  Příliv Afterparty  -  proběhne letos v prostorech ATRIUM PALÁC Pardubice, vstupenky můžete zakoupit na akci Příliv a v 21.45 bude organizován pro zájemce hromadný odchod z kampusu.

  Akce je určena pouze pro studenty a zaměstnance Univerzity Pardubice. Akce není vhodná pro děti. Děkujeme za pochopení! 

  Se vstupem na akci souhlasíte, že bude součástí pořizování audivizuálníhoh záznamu včetně leteckých snímků. 

   

  Chcete vědět víc o kapelách, které letos uslyšíte? 

  Terez Wrau 

  Absolventka speciální pedagogiky a hudební výchovy na Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Patří mezi buskery – umělce, kteří cestují po světě a živí se pouličním hraním. Sbírá písně z celého světa, zpívá ve čtrnácti jazycích. Hraje na housle a kytaru. V roce 2017 vydala debutové CD s názvem Foxes. Druhé s názvem Bohyním věnovala své mámě, třetí připravuje. Z každého prodaného CD směřuje polovina tržby na potřeby mobilního hospice Nejste sami. Koncertovala mimo jiné v Kostarice, v Indonésii nebo v Izraeli.

  I Always Knew - YouTube

  Waiting for You - YouTube

  The Excited

  Mladá poprocková kapela z Vysokého Mýta, která byla založena v roce 2020 zpěvákem a multiinstrumentalistou Adamem Čuříkem. Její členové, mezi kterými je i student Univerzity Pardubice, hrají převážně bigbeat a pop s lehkým náznakem hardrocku. Zpívají v češtině a jejich texty jsou o životě mladých lidí, o lásce a celkově o životě.

  (6) Facebook Live | Facebook

  Kevin

  Pardubická rocková kapela, která dříve vystupovala pod názvem dříve Fragmenty, se vrací v obnovené sestavě s novou energií. Sází na energické živé koncerty, chytlavé refrény s propracovanými, surrealisticky laděnými texty. Mezi členy kapely patří také jeden ze studentů Univerzity Pardubice.

  KEVIN - Starý Vášně (Official Video) - YouTube

  Nás nedostanou - YouTube

  November2nd

  Česká kytarová kapela skládá a píše skladby v angličtině. Melodické rockové skladby na pomezí rocku a alternativy doplňuje výrazný ženský vokál zpěvačky Alexandry Langošové. Vystupují v klubech a na open-air festivalech po celé Evropě a v USA. November 2nd předskakovali Alanis Morissette, Suzanne Vega, Spin Doctors, Bryanu Adamsovi nebo Davidu Gahanovi. Za debutové album Midnight Desert byli nominováni na cenu Anděl v kategorii „Objev roku“ a zvítězili v Anketě Žebřík časopisu Report. Druhé album Little Miss Behavin' & the Troublemakers získalo nominace výročních cen TV Óčko v kategoriích „Nejlepší domácí zpěvačka“ a „Nejlepší domácí pop“. S albem Night Walk with Me kapele pomáhala slavná písničkářka Suzanne Vega, jeho mix měl na starosti producent a několikanásobný držitel ocenění Grammy Tchad Blake podepsaný pod alby Paula McCartneyho, Black Keys, Petera Gabriela, Sheryl Crow, Pearl Jam či Toma Waitse.

  NOVEMBER 2ND - I Feel Love (Official Music Video) - YouTube

  NOVEMBER 2ND - Love Me or Leave Me (TX, TN) /Official Music Video/ - YouTube

  NOVEMBER 2ND - 100 Years (Lifeline Movie Soundtrack)/Official Music Video/ - YouTube

  Vypsaná Fixa

  Kdo by neznal legendární pardubickou kapelu nebo pojem San Piego? Skupina, která zkoušela před lety na kolejích a do kampusu naší univerzity se už vrací hrát pravidelně, je jednou z nejznámějších českých rockových seskupení. Výrazným prvkem skupiny jsou její básnické, surrealistické texty, které píše frontman Michal Mareda. Kapela, která se sama označuje za pop punkovou, byla několikrát nominovaná na Ceny Anděl za desku roku. Poslední deska Kusy radosti vyšla v letošním roce. Během let její členové spolupracovali na natáčení českých filmů Čtyři slunce nebo Václav, který orámovala jejich hudba a zpěvák se objevil i v epizodní roli.   Skupina vznikla v roce 1994 a hraje ve složení Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

  Vypsaná Fixa - San Piego - YouTube

  Vypsaná fixa - Čtyři slunce - YouTube

   


  ENGLISH:

  Are you ready to sail through the upcoming semester? Let's get it started together! The student welcome event “Příliv“ (i. e. “High-tide” – indicating the arrival of students after the summer holidays) is here. A festival you won't forget.

  Come to anchor on Wednesday, 21 September, anytime from 2 p.m. to the Faculty of Chemical Technology.

  Dress yourself in stripes, sailboats, lifebuoys, just sailor clothes, join us and ride the wave with UPCE. The first hundred students dressed in a sailor outfit will be welcomed with free university cider on tap.

  The popular Czech band Vypsaná Fixa will be sailing with us again! The Pardubice band Kevin, the alternative rock band November2nd and the singer-songwriter Terez Wrau will also be strumming the strings during the afternoon and the evening. And alike on a ship, there will also be good food and liquid supplies.

  Loads of fun and music isn't all that awaits you. You will also find out how things work at the university, which clubs you can join or which countries Erasmus students come from. You will get useful information and life hacks that you might find handy at the beginning of your stay so that you don't end up overboard soon. You`re also sure to meet a bunch of new cool people who will throw you a lifeline should your boat happen to start sinking.

  The event is limited to students and employees of the University of Pardubice. 

  Free entry 

  Příliv 2022 - start semestru
  Příliv 2022 - start semestru
  Vstup zdarma
  Oddělení propagace a vnějších vztahů
  Mgr. Lenka Čermáková
  Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován audio-vizuální záznam pro reportážní účely Univerzity Pardubice, včetně jeho případného zveřejnění. Záznam nebude předáván třetí straně ani použit k marketingovým účelům. Osoba pořizující záznam za Univerzitu Pardubice bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit svůj případný nesouhlas. Bližší informace ke zpracování osobních údajů naleznete na stránce www.upce.cz/privacy-policy.