Vědecko-technický jarmark 2019

Uložit do kalendáře 13-06-2019 9:00 13-06-2019 9:00 Czech republic/Europe Vědecko-technický jarmark 2019 Přijďte objevovat záhady každodenního světa s Univerzitou Pardubice. Zveme vás na VĚDECKO-TECHNICKÝ JARMARK, který pořádá spolu s partnery v rámci městských slavností. Zájemci bez rozdílu věku se mohou ve čtvrtek 13. června od... Pernštýnské náměstí, Pardubice
13. 06. 2019 Pernštýnské náměstí, Pardubice
Věda pro veřejnost
Vědecko-technický jarmark 2019

Přijďte objevovat záhady každodenního světa s Univerzitou Pardubice. Zveme vás na VĚDECKO-TECHNICKÝ JARMARK, který pořádá spolu s partnery v rámci městských slavností. Zájemci bez rozdílu věku se mohou ve čtvrtek 13. června od 9 do 17 hodin ponořit se do tajů vědeckých principů i každodenních věcí, které nás obklopují.

Na Pernštýnském náměstí opět vyroste stanové městečko s lákavými ukázkami z vědy a techniky. Týmy akademiků a vysokoškoláků budou seznamovat návštěvníky s výsledky vědeckého bádání, s chemickými, fyzikálním principy, s ukázkami z oblasti historie, ekonomiky. Na všechny čeká speciální celodenní populárně-naučný program plný zajímavostí, poučení a zábavy.

Budou připraveny chemické experimenty, dopravní stavebnice, virtuální realita. Zájemci si vyzkouší si finanční gramotnost, práci archeologa, vyrazí si historickou minci, seznámí se s restaurátorskými technikami a dozví se o stavbě lidské kostry. K univerzitě se připojují i čtyři pardubické střední školy se svými ukázkami elektrotechniky, chemie, fyziky a potravinářství. Na náměstí lidé budou mít možnost pohlédnout do dalekohledu z hvězdárny barona Artura Krause a zapojit se do interaktivní soutěže. S ukázkami ze světa techniky se k univerzitě tradičně připojují spolupracující firmy.

Program oblíbeného vědeckého dne nabídne i netradiční exkurze do cvičného mlýna SPŠ potravinářské, do Východočeského divadla a návštěvy expozic Východočeského muzea na zámku. Akci zahájí fanfáry v podání studentů Konzervatoře Pardubice.

Vědecko-technický jarmark pořádá Univerzita Pardubice v rámci městských slavností Zrcadlo umění. Akci finančně podporuje Univerzita Pardubice, statutární město Pardubice a Pardubický kraj.

Vědecko-technický jarmark 2019
Vědecko-technický jarmark 2019
Vstup zdarma
Univerzita Pardubice
Iva Svobodová
Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován audio-vizuální záznam pro reportážní účely Univerzity Pardubice, včetně jeho případného zveřejnění. Záznam nebude předáván třetí straně ani použit k marketingovým účelům. Osoba pořizující záznam za Univerzitu Pardubice bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit svůj případný nesouhlas. Bližší informace ke zpracování osobních údajů naleznete na stránce www.upce.cz/privacy-policy.