Published: 02.05.2014

Fakulta restaurování nabízí zájemcům – studentům středních škol starším 18 let – možnost účasti na specializované letní škole v Litomyšli.

V průběhu konání kurzů budou účastníkům představeny nejnovější poznatky vědy a výzkumu, používané techniky a technologie v oblasti péče o kulturní dědictví, včetně implementace poznatků do praxe.

Nabídka kurzů:

a) 10 denní kurz malby a kresby se uskuteční od 4. - 15. 8. 2014
  Předpokládaný počet účastníků v daném kurzu 5 osob
b) 10 denní sochařský kurz se uskuteční od 4. – 15. 8. 2014
  Předpokládaný počet účastníků v daném kurzu 5 osob.
c) 5 denní kurz chemie pro restaurování se uskuteční od 18. – 22. 8. 2014
  Předpokládaný počet účastníků v daném kurzu 10 osob

Všechny kurzy probíhají pouze v pracovních dnech

1. Letní kurz malby a kresby

Kurz bude rozdělen do dvou částí po 5 dnech. Obsah první části je zaměřen na procvičení malířských schopností. Ze škály technik a materiálů bude vyzkoušena technika akvarelu na papíře a technika temperové malby na papíře. Během 5 dnů budou zadány úkoly na procvičení vidění forem a barev u jednoduchých předmětů (ovoce, zelenina), na modelaci objemů a prostoru barvou, spolu s akcentem na vystižení charakteru materiálů (zátiší). Účastníci kurzu budou seznámeni se základními pojmy barev, jejich fungování a možnostmi použití.

Druhá část kurzu bude zaměřena na studium kresby. Během následujících 5 dnů budou procvičeny tři okruhy kresby - kresba základních geometrických předmětů – hranol, krychle, koule, jehlan (studium objemu, světlo a stín, perspektiva), kresba zátiší se zaměřením na objemy v prostoru a materiálové rozlišení a kresba sádrového odlitku hlavy (proporce, výraz, charakteristika materiálu).

1. Letní sochařský kurz