Published: 13.11.2014

Studenti a studentky jazykového modulu SQ-Čeština-02 Jazykového centra Universität Leipzig navštíví dne 26. 11. Fakultu restaurování, především pak Ateliér restaurování uměleckých děl na papíru (UDP)v rámci studijní cesty na Univerzitu Pardubice. Jazyková centra obou univerzit jsou od roku 2011 partnery v programu Erasmus zaměřený na mobilitu vyučujících a studentů. V rámci tohoto programu dochází tak k poznávání a intenzivní interkulturní komunikaci mezi českými a německými studenty. Proto navštíví němečtí studenti nejen výuku českého a německého jazyka v Jazykovém centru, ale i Fakultu restaurování, která je nedílnou součástí široké studijní nabídky UPa. Své zkušenosti získané během studijní cesty dokumentují studenti prostřednictvím E-Portfolia Mahara, ve kterém již v modulu Interkulturní komunikace se zaměřením na češtinu aktivně dlouhodobě působí (viz. https://mahara.uni-leipzig.de/view/view.php?id=12728).