Published: 03.04.2014

Navázání spolupráce s Gjøvik University College

V týdnu 7. – 11. 4. 2014 navštíví Univerzitu Pardubice zástupci Gjøvik University College z Norska. Gjøvik University College je vzdělávací a vědecko-výzkumná instituce s mezinárodní perspektivou. Vědecko-výzkumné aktivity Gjøvik University College jsou zacíleny na oblasti: IT, zdraví, média, technologie a ekonomie a management. Informace o univerzitě jsou dostupné na webových stránkách: http://english.hig.no/about.

V průběhu návštěvy budou představeny vzdělávací a vědecké aktivity Univerzity Pardubice a jejích jednotlivých fakult. A dále činnosti podpůrných celouniverzitních pracovišť. V úterý 8. 4. 2014 zavítají pracovníci zahraniční instituce na Fakultu restaurování do Litomyšle, kde budou projednávány možnosti vzájemné spolupráce v oblasti vzdělávání a výzkumu. Cílem setkání je navázat úzkou spolupráci, ze které by do budoucna vyplývala realizace společných aktivit financovaných z mezinárodních programů. Zahraniční návštěvě se bude věnovat děkan fakulty – Ing. Karol Bayer, Mgr. art. Luboš Machačko a Mgr. Jana Tmejová.

V průběhu návštěvy bude projednáván podpis dohody o vzájemné spolupráci.