Published: 09.01.2014

Jakub Ďoubal, fakulta restaurování a o.s. Arte-fakt vás zvou na výstavu Restaurování kamenných památek v Kutné Hoře

Výstava představí výběr nejzajímavějších restaurátorských akcí na sochařských památkách v Kutné Hoře, realizovaných v průběhu restaurátorské a pedagogické činnosti Jakuba Ďoubala. Autor výstavy působí v kutnohorském regionu více jak deset let a v průběhu své práce měl možnost podílet se na obnově celé řady významných památkových objektů. K nejvýznamnějším realizacím patří spolupráce na restaurování vnějšího pláště chrámu sv. Barbory, spolupráce na restaurování galerie sousoší před Jezuitskou kolejí nebo vedení restaurátorských prací na Kamenné kašně. Kromě těchto velkých projektů autor výstavy restauroval celou řadu menších památek v Kutné Hoře a okolí. Výstava představí průběh restaurátorských prací na vybraných kamenných památkách a umožní tak nahlédnout na významná umělecká díla regionu v trochu jiné perspektivě.

Mgr. art Jakub Ďoubal

29.11.2013 - 12.1.2014