Published: 24.11.2016

Časopis Zprávy památkové péče je nejvýznamnějším odborným periodikem v oblasti péče o kulturní dědictví v České republice. Dominantní část obsahu čísla 4/2016 tohoto časopisu je věnována dokončené obnově hospitalu v Kuksu a také areálu Betléma. Číslo doplňují materiály z restaurátorských prací v Kutné Hoře, Konopišti a dalších místech. Autory většiny příspěvků jsou akademičtí pracovníci a studenti Fakulty restaurování.  Na tvorbě textů se podílelo celkem 18 autorů, z nichž 11 je studenty, absolventy, akademickými pracovníky, nebo s fakultou dlouhodobě spolupracujícími odborníky. V čísle  4/2016 je také kladně hodnocena celková publikační činnost Fakulty restaurování. Tuto skutečnost a významný podíl autorů z Fakulty restaurovaní na obsahu tohoto čísla Zpráv památkové péče můžeme chápat jako uznání kvalit práce naší fakulty.