Published: 01.10.2015

Ve dnech 7. – 9. 10. 2015 se zástupci naší fakulty zúčastní Vědecké konference CSTI 2015 - Conservation Science, Technology and Industry v Bratislavě, pořádané Slovenským národným múzeem a Slovenskou technickou univerzitou. Cílem konference s názvem „ Integrácia konzervačnej vedy a technológií do interdisciplinárnej ochrany materiálov a objektov dedičstva“ je prezentovat nejnovější poznatky a pokroky konzervační vědy odborníkům ostatních vědních disciplín z oblasti ochrany a obnovy kulturního dědictví a posílit interdisciplinární přístup, komunikaci a výměnu zkušeností při ochraně kulturního dědictví. Na konferenci budou prezentované příspěvky z oblasti konzervační vědy, výzkumu a praktické ochrany kulturního dědictví. Vedle vědeckých příspěvků bude účastníkům konference poskytnuta i možnost účasti na odborných diskuzích, přehlídce posterů a prezentace firem, které se zabývají distribucí produktů pro ochranu kulturního dědictví.

Za Ateliér restaurování uměleckých děl na papíru se konference zúčastní Mgr. Dana Modráčková s přednáškou „Průzkum a nové postupy při restaurování barevné vrstvy na podmalbách na skle“. Ateliér restaurování knižní vazby a dokumentů bude na konferenci zastoupen Mgr. Radomírem Slovikem a MgA. Ivanem Kopáčikem, kteří zde odprezentují poster pod názvem „Závěrečné práce studentů Ateliéru restaurování a konzervace papíru, knižní vazby a dokumentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice“.

Výše uvedení zástupci naší fakulty očekávají od této konference získání nových informací a poznatků v oblasti restaurování a konzervování předmětů historického dědictví, které pak budou moci použít a dále rozvíjet v rámci výuky studentů ve svých Ateliérech.