Published: 18.12.2014

Ve středu 10. 12. 2014 se v rámci projektu BRAVO II uskutečnil výjezd zástupců Fakulty restaurování - MgA. Ivana Kopáčika a BcA. Jana Prokýška na SUPŠ v Bechyni. Zde byla představena fakulta, její specializované ateliéry a katedry pomocí PwP prezentace i konkrétních ukázek prací studentů ze specializovaných ateliérů. K nejzajímavějším patřily makety historických knižních vazeb a kaligrafie (Ateliér restaurování a konzervace papíru, knižní vazby a dokumentů), panelové ukázky iluzívních mramorů, zlacení, mozaiky a fresky (Ateliér restaurování a konzervace nástěnné malby a sgrafita), ukázky polychromované plastiky (Ateliér restaurování a konzervace kamene) apod. Prezentace fakulty umožnila studentům 2. 3. a 4. ročníku (cca 40 studentů) SUPŠ v Bechyni blíže poznat a udělat si představu o současných možnostech studia na Fakultě restaurování, exkuzích, mobilitách a v neposlední řadě i volnočasových aktivitách našich studentů.

Z pohledu prezentujícího hodnotím výjezd jako velice přínosný, což dokládaly četné dotazy z řad studentů, tak i pedagogů SUPŠ. Současně bych chtěl poděkovat za spolupráci panu řediteli PaedDr. Jiřímu Novotnému a zástupci ředitele Mgr. Milanu Vágnerovi.

MgA. Ivan Kopáčik, DiS.

Ateliér restaurování a konzervace papíru, knižní vazby a dokumentů