Published: 10.11.2014

Ateliér restaurování kamene Fakulty restaurování provádí rozšířený  průzkum a restaurování vzorového pole na morovém sloupu v Kutné Hoře. Barokní morový sloup je dílem jezuitského sochaře Františka Bauguta. Vznikal mezi lety 1713 - 1715 jako připomínka morové epidemie, během níž v roce 1713 zahynulo více než tisíc lidí. Fakulta restaurování touto prací navazuje na dlouhodobou spolupráci s městem Kutná Hora, v rámci které v minulosti provedla například komplexní restaurování Kamenné kašny nebo restaurování sochařské výzdoby průčelí kostela sv. Jana Nepomuckého. Restaurátorský průzkum a ověření navrhovaných postupů a technologií na vzorovém poli by měly připravit podklady pro připravovanou celkovou obnovu památky.