Published: 30.11.2016

V Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře proběhla ve čtvrtek 24. listopadu 2016 vernisáž výstavy Restaurovaná díla na papíru ze sbírek GASK.

Ateliér restaurování a konzervace uměleckých děl na papíru Fakulty restaurování Univerzity Pardubice (UDP), na několika dílech ze sbírky kresby a malby Galerie Středočeského kraje (GASK) prezentuje část nejnovějších studentských závěrečných bakalářských a magisterských prací. Jedná se např. o pastely významných českých umělců Bohumila Kubišty, Otty Gutfreunda a Jana Baucha, olejomalby na kartonech od Josefa Navrátila nebo Julia Mařáka, na kterých studentky ateliéru UDP provedly komplexní restaurátorské práce a které jsou umístěny ve speciálním výstavním prostoru Galerie nazvaném Black Box.

Výstava je výsledkem dlouhodobé spolupráce mezi Ateliérem restaurování a konzervace uměleckých děl na papíru Fakulty restaurování a GASK.

Na vernisáži promluvila Jana Šorfová, ředitelka GASK, Josef Čoban, vedoucí UDP FR a Adriana Primusová, kurátorka.

Projekt je podpořen grantem ISO (program Náročného restaurování Integrovaného systému ochrany movitého kulturního dědictví) Ministerstva kultury ČR.

Výstava trvá do 29. 1. 2017.

Více na: http://www.gask.cz/cs