beh_tesit_162174.jpg

Published: 01.04.2021

Novou výzvou pro studenty a zaměstnance v době pandemie a online výuky je akce Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice s názvem Rozběhejme univerzitu. Zapojit se mohou studenti všech sedmi fakult univerzity, ale také tisícovka jejich zaměstnanců. Soutěž startuje už zítra a potrvá měsíc. Fakulta, jejíž studenti uběhnou v součtu nejvíce kilometrů, získá speciální pohár.

Podmínkou vstupu do soutěže, která má přispět ke zdravému životnímu stylu, je uběhnout pouhé dva kilometry„Chceme u studentů a zaměstnanců podpořit pohyb na čerstvém vzduchu. U počítačů trávíme všichni v době pandemie už dlouhé měsíce a běh je přirozený pohyb. Můžeme posílit imunitu, soutěžit a třeba pomoci k výhře své fakultě,“ uvedl vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice Mgr. Jan Němec.

Pro výhru v soutěži bude důležitá pouze vzdálenost. Tempo, kterým běžec svoji trasu zdolá, nerozhoduje. Kilometry si každý účastník bude počítat sám pomocí jakékoli mobilní aplikace, která dokáže zaznamenat uběhnutou trasu. V cíli běžec nahraje screen obrazovky a zapíše výsledek. Ten pak vyplní do online formuláře.

Kromě soutěže mezi fakultami univerzity se bude během měsíční akce hrát také o ceny v kategorii zaměstnanců a studentů univerzity.

Katedra tělovýchovy a sportu, která tuto novou sportovní výzvu pořádá, je samostatnou součástí univerzity od roku 1997. Její pedagogové zajišťují sportovní zázemí pro studenty fakult Univerzity Pardubice v rámci povinných a volitelných předmětů. Katedra nabízí své sportovní kapacity také zaměstnancům univerzity a dalším zájemcům. Pořádá desítky sportovních událostí, soutěží, turnajů, např. maraton v aerobiku nebo noční běh kampusem. Organizuje také charitativní sportovní akce, přednášky o zdravém životním stylu a speciální lekce pro veřejnost.

Pardubice 31. března 2021

Mgr. Martina Macková