Published: 07.11.2014

V úterý 4. listopadu 2014 proběhl na půdě Evropského školicího centra v Litomyšli seminář věnovaný problematice aplikovaného výzkumu v péči o kulturní dědictví, jeho specifikům, možnostem, které přináší, a výhledům na další období. Prezentující se vedle představení projektu, jeho očekávaným cílům a dosud dosaženým výsledkům zaměřili také na určitou reflexi toho, jak vnímají program NAKI coby nástroj pro financování vědy a výzkumu v oblasti péče o kulturní dědictví. Své projekty přijeli představit například Mgr. Libor Jůn PhD. z FAMU, Prof. Dr. Ing. Karel Pavelka z ČVUT, PhDr. Petra Mertová, Ph.D. z brněnského Technického muzea a mnozí další. Studenti na akci, která  navazovala na setkání realizovaná v rámci projektu PPP PRO (Platforma pro památkovou péči, restaurování a obnovu), ocenili především různorodost prezentovaných příspěvků.