Published: 27.06.2016

Ve čtvrtek 23.6.2016 navštívila Fakultu restaurování skupina mladých studentů z indické Rai University v Ahmedabádu ve státě Gudžarát, kteří svou čtrnáctidenní návštěvou navázali na krátký pobyt studentů Univerzity Pardubice v roce 2015.  14 studentů různých fakult si mělo možnost prohlédnout odborná pracoviště Fakulty restaurování a také si sami prakticky vyzkoušet práci v ateliéru. Pod vedením Mgr. Dany Modráčkové a Mgr. art. Luboše Machačka, asistentů Ateliéru restaurování a konzervace uměleckých děl na papíru, se seznámili po teoretické i praktické stránce s technikou ruční výroby papíru. Dále se ve zkratce seznámili s technologií výroby kopie historické malby a technologií výroby faksimile knižní vazby.

Indičtí studenti si z pobytu odnášeli nejen zážitky a vzpomínky na výjimečné město Litomyšl, jehož panoramatem se kochali z nejvyššího patra Červené věže, součásti areálu Fakulty restaurování, ale díky své praktické práci v ateliéru také vlastnoručně vyrobenou pohlednici Litomyšle.